Ważne: strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza Twoją zgodę na ich użycie.
instytut edukacji interaktywnej - estakada.pl  
czym jest eLearning    dlaczego warto nas poznać    kursy e-learningowe
estakada.pl


        
aktualności

Poniżej znajduje się archiwum naszych wiadomości.

2013-12-30   Wirtualna klasa

Wirtualna klasa - to nowy produkt szkoleniowy w ofercie Estakady, pozwalający na przeprowadzanie synchronicznych zajęć online, tzw. webinariów, z wykorzystaniem takich możliwości jak czat, wideoczat, głosowanie, sondy, pokazy slajdów i rejestrację przebiegu zajęć w formie pliku wideo do późniejszego udostępniania.

Wśród wielu nowości względem konkurencyjnych rozwiązań na świecie, w naszym systemie trener ma możliwość łatwego sterowania przebiegiem zajęć w oparciu o scenariusz dydaktyczny sesji. Do korzystania z wirtualnej klasy wystarcza wyłącznie przeglądarka internetowa - także mobilna, w odpowiednio ograniczonym zakresie.

Z wirtualną klasą można już się zapoznać w portalu Akademii PARP.Zapraszamy do kontaktu: webinar-at-estakada.pl
2013-11-28   Silnik gier w HTML5

Z przyjemnością informujemy o opracowaniu nowego silnika gier szkoleniowych. Silnik - serverside oraz interfejs w HTML5 pozwalają na konstruowanie gier planszowych, działających także na urządzeniach mobilnych. Pierwsza gra wykorzystująca nowy silnik to "Podróż po Akademii PARP" - jest dostępna pod tym linkiem
2013-10-22   Produktowe dla Alior Bank

Z przyjemnością informujemy o zrealizowaniu rozbudowanego programu multimedialnych, interaktywnych szkoleń e-learning dla pracowników Alior Bank. Szkolenia dotyczyły tematyki produktowej i aplikacyjnej.
2013-09-30   Wspieramy Espruino

Poprzez portal Kickstarter wspieramy Espruino - platformę sprzętową opartą na języku Javascript. Takie fantastyczne rozwiązania przybliżają nas do rozwoju e-learningu także poza urządzeniami typu laptop, tablet czy smartfon!
2013-08-29   Projekt szkoleniowy dla BGŻ

Pracujemy nad nowymi szkoleniami e-learning, dotyczącymi procedur i regulacji wewnętrznych dla pracowników Banku BGŻ.
2013-07-16   Akademia PARP: 170 000

Z Akademii PARP - największego w Polsce projektu e-learning, realizowanego przez zespół Estakada.pl od 2006 roku, skorzystało już ponad 170 tys. uczestników.
2013-06-30   Projekt szkoleniowy dla Alior

Opracowaliśmy szkolenia e-learning nt. efektywnej komunikacji dla Alior Banku. Implementacja szkolenia była powiązana z aktualizacją platformy e-learning, poprzedzoną analizą wymagań i uruchomieniem instancji testowej w naszym DMZ.
2013-05-30   Wortal GIIF przedłużony

Z przyjemnością informujemy o kolejnym przedłużeniu dostępności bezpłatnego kursu e-learning nt. zapobiegania zjawisku prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Kurs e-learning zrealizowany na zlecenie GIIF (Generalnego Inspektora Informacji Finansowej) przeprowadzany jest przez wortal www.giif.wortalszkoleniowy.pl. Kurs e-learning od 31 marca 2009 przeszło już ponad 95 tys. uczestników. Ukończenie nauki jest potwierdzane certyfikatem.
2013-04-14   Pierwszy audyt nadzoru

Z przyjemnością informujemy o przejściu naszego pierwszego zewnętrznego auditu nadzoru. Nasza organizacja jest zcertyfikowana na zgodność z normą ISO 9001 od 2012 roku.
2013-03-31   Akademia PARP: RWD, WAI

W portalu www.akademiaparp.gov.pl, obsługującym największy projekt e-learning w Polsce Akademia PARP, wprowadziliśmy bardziej efektywną architekturę informacji oraz nową szatę graficzną, zgodną z nowoczesnymi wymaganiami RWD (Responsive Web Design). Ułatwiliśmy przez to dostęp do licznych produktów szkoleniowych. Interfejs graficzny portalu został dostosowany do obsługi urządzeń mobilnych - tabletów i smartfonów.

Ponadto w specjalnym trybie WAI (Web Accessibility Initiative) dla użytkowników niepełnosprawnych wspomagamy czytniki dla osób niewidomych i ułatwiamy czytanie przez osoby niedowidzące. Portal jest w tym zakresie zgodny ze standardem WCAG 2.0 na poziomie AA.
2013-02-09   Szkolenia m-learning w ofercie Estakada.pl!

Z przyjemnością informujemy o nowej rodzinie produktów szkoleniowych w ofercie Estakada.pl. Szkolenia m-learning, czyli szkolenia mobilne, to ważne wzbogacenie projektów szkoleniowych. Nasze szkolenia m-learning, podobnie jak e-learning, są multimedialnymi, interaktywnymi aplikacjami opartymi wyłącznie na przeglądarce internetowej. Oznacza to, że aby ich używać, uczestnik nie musi instalować żadnych "apek" na konkretny system operacyjny.

Ważna różnica techniczna w m-learningu to zastąpienie środowiska Flash Player przez HTML5 oraz wprowadzenie RWD (Responsive Web Design), czyli okno dopasowujące się do rozmiarów urządzenia. Z tego samego szkolenia m-learning można korzystać zarówno na tradycyjnym "desktopie" jak i urządzeniach mobilnych - popularnych tabletach i smartfonach. To także duża zmiana dydaktyczna.

Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu mobile-at-estakada.pl
2013-01-03   Znajdź nas na FB!

Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia fanpage Estakada.pl na facebook.com :)

https://www.facebook.com/Estakadapl
2012-12-31   Akademia PARP 2012

Mamy zaszczyt poinformować o wygraniu przetargu publicznego "Akademia PARP 2012" i podpisaniu umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na kontynuację projektu Akademia PARP w kolejnych ponad 2 latach.

W tym największym polskim projekcie e-learning, za pomocą e-learningu i portalu www.akademiaparp.gov.pl zostanie przeszkolonych kolejnych 9,5 tysiąca uczestników - przedsiębiorców i pracowników firm oraz planujących działalności. W ramach projektu powstanie m.in. 8 nowych szkoleń e-learning o tematyce biznesowej, 5 szkoleń e-learning i blended learning dla branży szkoleniowej, aktualizacja dotychczasowych 34 szkoleń e-learning i blended learning, stworzenie 47 szkoleń m-learning.

Wartość projektu to 17 mln 600 tys zł. Projekt będzie realizowany przez konsorcjum Estakada.pl-Betacom, w którym Estakada jest liderem, zaś Betacom SA, notowany na GPW integrator informatyczny jest partnerem konsorcjum.

Jesteśmy przekonani, że kontynuacja tego projektu będzie kolejnym kamieniem milowym rozwoju e-learningu w Polsce oraz nowoczesnych możliwości osiągalnych dzięki e-learningowi. W szczególności projekt oznacza rozwój m-learningu jako metody zdobywania i dzielenia się wiedzą za pomocą tabletów oraz smartfonów, a także wykorzystania szkoleń rapidowych, pigułek wiedzy i wirtualnej klasy do uczenia biznesowego skoncentrowanego na rozwiązywaniu problemów.
2012-11-30   Aktualizacja dla NBPortal.pl

Z przyjemnością informujemy o aktualizacji na zlecenie Narodowego Banku Polskiego wykonanych przez Estakadę kursów e-learning dla portalu NBPortal.pl w latach 2003-2006. W tych latach NBPortal.pl był największym polskim projektem e-learning, powstały w nim bardzo wartościowe kursy edukacyjne o tematyce ekonomicznej. Obecnie prowadzona aktualizacja obejmuje także część merytoryczną.
2012-10-02   Social media dla AURAEKO

Realizujemy projekt społecznościowy dla AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektonicznego S.A. obejmujący rozszerzenie wortalu szkoleniowego o nowe możliwości oraz fanpage na Facebooku.
2012-09-05   M-learning już wkrótce

M-learning to nowy segment rynku e-learning, wynikający z dynamicznie rosnącej popularności smartfonów i tabletów oraz premier coraz szybszych urządzeń. Prowadzimy zaawansowane prace nad całkowicie nowym szablonem szkoleń na urządzenia mobilne - smartfony i tablety. Prototyp nie potrzebuje Adobe Flash i obsługuje nowe rozdzielczości ekranów. Szkolenia m-learning według nowej metodyki już wkrótce w naszej ofercie! Zainteresowanych serdecznie zapraszamy do kontaktu na mobile(at)estakada.pl.
2012-08-31   E-kursy z bezpieczeństwa

Zrealizowaliśmy kompleksowy projekt szkoleń e-learning z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem dla Banku BGŻ. Szkolenia ukończyło ponad 5 tys. osób.
2012-07-25   Wdrażamy ISO 27001

Rozpoczęliśmy wdrożenie systemu zarządzania bezpieczeństwem informacji wg normy ISO 27001. System pozwoli nam jeszcze lepiej odpowiadać na rosnące oczekiwania naszych Klientów w związku z bezpieczeństwem informacji, a w szczególności z ochroną danych osobowych. Weryfikację w zakresie zgodności z w/w normą naszego obecnego systemu bezpieczeństwa informacji przeprowadziła firma DEKRA.
2012-06-25   Mamy ISO 9001:2008!

Z wielką przyjemnością informujemy o uzyskaniu certyfikatu zgodności naszego systemu zarządzania jakością z międzynarodową normą ISO 9001:2008. System, którego wdrożenie w naszej firmie zakończyliśmy w ubiegłym roku został zcertyfikowany bez żadnych (często spotykanych) wyłączeń według wymagającej certyfikacji niemieckiej (DAkkS, dawniej TGA) przez międzynarodową firmę auditorską DEKRA Certification. Tym samym dołączyliśmy do około 10 tys firm w Polsce z certyfikatem ISO 9001:2008, w tym około 2 tys firm z certyfikatem ISO 9001:2008 według akredytacji zagranicznej. Jesteśmy jednocześnie pierwszą firmą z branży e-learning, która może się pochwalić takim certyfikatem - zobacz link.

Jesteśmy przekonani, że certyfikacja ISO 9001:2008 jest dla naszych Klientów kolejnym potwierdzeniem najwyższej jakości, jaką znajdują w projektach i produktach e-learning od Estakada.pl.
2012-05-07   Nowy kurs dla AURAEKO

Wortal szkoleniowy www.auraeko-edukacja.pl zrealizowany na zlecenie AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. dla klientów AURAEKO wzbogacił się o nowy kurs e-learning nt. ustawy o zużytych bateriach i akumulatorach.
2012-04-04   Rotoscoping w kursach e-L

Możliwości oferowane przez nasze studio małych form poszerzyły się o nowy efekt tzw. rotoscoping. Jest to technika pozwalająca uzyskiwać animowane, rysunkowe postacie na podstawie klipów video i łączyć je z innymi obiektami (niekoniecznie realistycznymi). Technika jest dość popularna w świecie filmowym - znana np. z filmu "A Scanner Darkly" (2006) z Keanu Reeves. Rotoscoping jest natomiast całkowitą nowością w szkoleniach e-learning.
2012-03-28   Kontynuacja kursu GIIF

Z przyjemnością informujemy o przedłużeniu dostępności bezpłatnego kursu e-learning nt. zapobiegania zjawisku prania pieniędzy i finansowania terroryzmu.

Kurs e-learning zrealizowany na zlecenie GIIF (Generalnego Inspektora Informacji Finansowej) przeprowadzany jest przez wortal www.giif.wortalszkoleniowy.pl. Kurs e-learning od 31 marca 2009 przeszło już ponad 70 tys uczestników. Ukończenie nauki jest potwierdzane certyfikatem.
2012-02-21   Rebranding TP/Orange

Realizujemy projekt e-learning dla Grupy Telekomunikacji Polskiej/Orange w związku z rebrandingiem grupy.
2012-01-19   Wsparcie dla Chrome/Safari

W odpowiedzi na rosnący udział Google Chrome w rynku przeglądarek, przeprowadziliśmy prace rozwojowe i testowe. Dzięki nim nasze kursy i szkolenia e-learning będą dostępne także dla użytkowników przeglądarek z silnikiem Webkit, a więc przede wszystkim Google Chrome a także Apple Safari.

Sukcesywnie będziemy dodawać obsługę tych przeglądarek w naszych szkoleniach e-learning. Na pierwszy ogień oczywiście Akademia PARP - największy projekt e-learning w Polsce.
2011-12-09   Społeczności w Akademii

Uruchomiliśmy obsługę społeczności szkoleniowych w portalu Akademii PARP. Wykorzystaliśmy do tego celu gotowe, rozwijane przez naszą firmę od wielu lat funkcjonalności przeprowadzania szkoleń online. Upoważnieni uczestnicy tzw. ambasadorowie mogą zakładać własne społeczności i zapraszać swoich znajomych do przechodzenia ścieżek przez istniejące szkolenia Akademii PARP.

Obecnie w Akademii PARP jest ponad 200 wielogodzinnych modułów w 31 szkoleniach. Ambasador może więc skomponować własne ścieżki np. poświęcone negocjowaniu czy finansom - zestawiając moduły z dowolnych szkoleń. Dzięki temu ścieżka może efektywnie odpowiadać na potrzeby społeczności.
2011-11-30   Zakończenie projektu KSSiP

Zakończyliśmy realizację projektu dla Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. W ramach projektu powstało 15 dużych interaktywnych, multimedialnych szkoleń e-learning, w oparciu o nie zostały przeprowadzone szkolenia online dla pracowników wymiaru sprawiedliwości. Projekt był realizowany z zapewnieniem mentoringu, rekrutacji i narzędzi współpracy społecznościowej online w portalu E-learning KSSiP. Z projektu skorzystało ponad 6 tys osób.
2011-10-23   Systemy dla PKN ORLEN

Z przyjemnością informujemy o realizacji szkolenia e-learning nt. zintegrowanych systemów zarządzania dla PKN ORLEN S.A. To zaawansowane szkolenie jest realizowane z wykorzystaniem wiedzy merytorycznej ekspertów Estakady.

Zapraszamy wszystkie firmy zainteresowane rozwojem pracowników w zarządzaniu procesowym do współpracy w realizacji podobnych szkoleń. E-learning jest znakomitą formą szkoleniową pozwalającą budować świadomość i wdrażać programy kompetencyjne.
2011-09-01   Językowe dla KSSiP

W ramach portalu E-learning KSSiP zrealizowaliśmy cztery językowe szkolenia e-learning: z języka angielskiego na poziomach A2 i B2, z języka niemieckiego na poziomie A2 oraz z języka francuskiego na poziomie A2. Szkolenia zostały przygotowane z uwzględnieniem terminologii prawniczej. Treść merytoryczna powstała we współpracy z Empik School.
2011-08-08   WebQuest w bL Estakady

Rozszerzyliśmy naszą metodykę szkoleń blended learning o technikę WebQuest. Technika ta wykorzystuje bardzo skuteczne podejście uczenia się poprzez uczenie innych za pomocą własnego, zespołowego projektu online, z rozpoznaniem dziedziny, określeniem celu-problemu, metod rozwiązania, algorytmów, ewaluacji, formułowania wniosków i dokumentowania źródeł.

W ramach Akademii PARP w 2012 roku będziemy przeprowadzać cztery szkolenia blended-learning. WebQuest, technicznie obsługiwany za pomocą aplikacji do tworzenia zespołowej pracy grupowej, będzie elementem tych szkoleń, obok asynchronicznych modułów online i stacjonarnych zajęć warsztatowych.
2011-07-25   10 lat Estakada.pl!

Z okazji 10-lecia Instytutu Edukacji Interaktywnej Estakada.pl składamy serdeczne podziękowania naszym Klientom, pracownikom i sympatykom za wkład w rozwój naszej firmy.

Jesteśmy przekonani, że w następnych 10 latach czekają nas kolejne i spektakularne przełomy w rozwoju e-learningu i naszej firmy.
2011-06-02   Narzędzie autorskie ATOOL

Z przyjemnością informujemy o rozwijaniu własnego sieciowego narzędzia autorskiego do prostych szkoleń e-learningowych. Narzędzie ATOOL w odróżnieniu do innych rozwiązań jest silnie skoncentrowane na procesie uczenia się i pozwala w pełni kontrolować stronę metodyczną i scenariusz. Narzędzie jest wykorzystywane m.in. w komponencie projektu Akademia PARP skierowanym do firm i instytucji szkoleniowych.
2011-05-30   Konsorcjum z Deloitte

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy w konsorcjum z Deloitte Advisory Sp. z o.o. i realizacji szkolenia e-learning nt. dyrektywy MiFID dla PKO Bank Polski S.A. Szkolenie zostało oparte na materiale merytorycznym zapewnionym przez Deloitte.
2011-04-03   Wortal dla AURAEKO

Z przyjemnością informujemy o realizacji dużego kursu e-learning nt ustawy o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym na zlecenie AURAEKO Organizacji Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Szkolenie jest udostępniane klientom AURAEKO poprzez wortal szkoleniowy www.auraeko-edukacja.pl zapewniany przez Estakada.pl z infolinią. Wortal zapewnia generowanie certyfikatów i możliwości rekrutacyjne.
2011-03-29   Wortal GIIF: 50 tys osób!

Zakończone certyfikatem szkolenie nt. zapobiegania zjawisku prania pieniędzy i finansowania terroryzmu wykonane i obsługiwane przez Estakada.pl na zlecenie GIIF (Generalny Inspektor Informacji Finansowej) w wortalu www.giif.wortalszkoleniowy.pl przeszło już ponad 50 tys uczestników. Jest to kolejny z wykonanych przez Estakada.pl kompleksowych projektów e-learningowych, które można zaliczyć do największych w Polsce.
2011-02-28   Portal E-learning KSSiP

W grudniu 2010 roku uruchomiliśmy społecznościowy portal szkoleniowy E-learning KSSiP www.e-learning.kssip.gov.pl na zlecenie Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury skierowany do sędziów, prokuratorów i innych pracowników wymiaru sprawiedliwości. Portal ma liczne, atrakcyjne możliwości społecznościowe, pozwalające maksymalizować korzyści z e-learningu. Przykładowo: opracowaliśmy nowatorską funkcjonalność typu "pager", w której uczestnik szkolenia może poprosić o pomoc - poprzez np. czat - wszystkich aktualnie zalogowanych na portalu. Docelowo na portalu znajdzie się szeroki wachlarz ważnych i potrzebnych szkoleń e-learningowych, także językowych. Portal był niezwykle wyczekiwany. W krótkim czasie od uruchomienia, ponad 1500 osób zarejestrowało się i przeszło pierwsze szkolenia.
2011-01-20   Połączenie video z animacją

Zrealizowaliśmy bardzo ciekawy projekt szkolenia e-learning przekazującego pracownikom nową strategię jednego z wiodących banków w Polsce. W szkoleniu wykorzystane zostały nagrania video prezesa banku poruszającego się w wirtualnej scenerii, z wykorzystaniem animowanych obiektów i postaci. Szkolenie spotkało się z doskonałym odbiorem adresatów i pozytywnie wpłynęło na osiągnięcia naszego Klienta.

Efekt "królika Rogera" ze znanego filmu jest dostępny w ofercie szkoleń e-learning Estakada.pl.
2010-12-02   Estakada.pl na ITMED 2010

Estakada.pl była obecna na corocznej, międzynarodowej konferencji-forum ITMED 2010 poświęconej innowacyjnym technologiom w medycynie, zorganizowanej w Białymstoku przez Stowarzyszenie Innowacyjna Polska Wschodnia.
2010-11-29   Umowa z KSSiP

Mamy przyjemność poinformować o podpisaniu umowy z Krajową Szkołą Sądownictwa i Prokuratury na realizację szkoleniowego portalu społecznościowego obejmującego także szkolenia e-learning i mentoring dla polskich sędziów, prokuratorów oraz pracowników wymiaru sprawiedliwości. Wartość projektu wynosi 2,67 mln zł.

Jesteśmy przekonani, że projekt przyczyni się do doskonalenia zawodowego w polskim sądownictwie i prokuraturach.
2010-10-31   E-learning dla PKO BP

Z przyjemnością informujemy o realizacji sprzedażowego szkolenia e-learning dla pracowników PKO Banku Polskiego S.A.
2010-09-30   Bluebox w multimediach

Nasze studio małych form opanowało technikę bluebox pozwalającą łączyć sfilmowane obiekty z animacjami flash za pomocą efektu kluczowania kolorem. Dzięki temu nagrania realnych postaci mogą być osadzone w wirtualnych sceneriach (3D, rysunkowych itd). Pozwoli to na nowe rozwiązania multimedialne w naszych szkoleniach e-learning, prezentacjach i grach.
2010-08-02   E-learning dla Marketplanet

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy i realizacji aplikacyjnego szkolenia e-learning dla firmy Otwarty Rynek Elektroniczny S.A. - twórcy aukcyjnego systemu zakupowego Marketplanet.
2010-07-07   Nowi PMP w Estakada.pl

Dwóch kolejnych pracowników Estakada.pl uzyskało najbardziej rozpoznawany na świecie tytuł zawodowego kierownika projektów PMP przyznawany przez największe stowarzyszenie zawodowych project managerów: Project Management Institute (PMI). Serdecznie gratulujemy! W naszej firmie pracuje już 6 kierowników projektów z certyfikatem PMP.
2010-06-15   Współpraca z Deloitte

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy z Deloitte Advisory Sp. z o.o. i realizacji szkolenia e-learning nt. wdrożenia dyrektywy MiFID dla Deutsche Bank. Szkolenie zostało oparte na materiale merytorycznym zapewnionym przez Deloitte.
2010-05-28   E-learning z EFS dla BGŻ

Mamy zaszczyt poinformować o wygraniu konkursu i podpisaniu umowy na realizację szkoleń e-learning dofinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dla pracowników Banku BGŻ w latach 2010-2012.
2010-04-30   E-learning dla PKN ORLEN

Z przyjemnością informujemy o realizacji adaptacyjnego szkolenia e-learning dla nowozatrudnionych pracowników PKN ORLEN.
2010-03-30   Streamowalne e-szkolenia

Opracowaliśmy innowacyjną możliwość streamingu interaktywnej, multimedialnej treści w ekranach szkoleń e-learningowych. Dzięki temu nasz podstawowy produkt - szkolenia e-learning - wzbogacą się o "lżejsze" klipy wideo czy ścieżkę dźwiękową zsynchronizowaną z animacją. W przeciwieństwie do rozwiązań znanych np. z portalu YouTube, opartych na formacie flv, nasz komponent streamingu pozwala na wplatanie w streamowaną treść prostych interaktywności.
2010-02-01   Akademia PARP

Mamy zaszczyt poinformować o wygraniu przetargu publicznego i podpisaniu umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na kontynuację projektu Akademia PARP w kolejnych 3 latach.

W tym największym polskim projekcie e-learning, za pomocą e-learningu i portalu www.akademiaparp.gov.pl zostanie przeszkolonych kolejnych ponad 20 tysięcy uczestników - przedsiębiorców i pracowników firm z sektora MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw). W ramach projektu powstanie m.in. 14 nowych szkoleń internetowych o tematyce biznesowej w tym szkolenia prawne i podatkowe.

Wartość projektu to 14 mln 148 tys zł. Projekt będzie realizowany przez konsorcjum Estakada.pl-Betacom, w którym Estakada jest liderem. Betacom SA, notowany na GPW integrator informatyczny zrealizuje komponent szkoleń stacjonarnych dla instytucji szkoleniowych.

Jesteśmy przekonani, że kontynuacja tego projektu będzie znaczącym impulsem dla rozwoju e-learningu w Polsce a także nowoczesnych możliwości osiągalnych dzięki e-learningowi - uczenia się społecznościowego i zarządzania wiedzą.
2010-01-15   Kurs AML: 10 tys osób!

Już ponad 10 tysięcy osób ukończyło bezpłatny kurs e-learning opracowany przez Estakada.pl dla GIIF (Generalnego Inspektora Informacji Finansowej) nt przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu. Kurs jest przeprowadzany na zlecenie Ministerstwa Finansów za pośrednictwem wortalu uruchomionego 31 marca 2009 pod adresem www.giif.wortalszkoleniowy.pl. Ukończenie kursu jest potwierdzane certyfikatem. Liczba uczestników stawia wortal GIIF w gronie największych otwartych projektów e-learning w Polsce.
2009-12-18   Studio małych form

Uruchamiamy nowe centrum kompetencyjne: studio małych form. Studio będzie specjalizować się w nieliniowym montażu video oraz w produkcji i postprodukcji podcastów i videocastów w warunkach całkowicie kontrolowanego mikroplanu filmowego. Pozwoli to wzbogacić nasze kursy e-learning i inne produkty multimedialne o standardowe, łatwo inicjowane scenki video, zoptymalizowane dla warunków webowych.
2009-11-30   E-learning dla GE/BPH

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy i realizacji sprzedażowego szkolenia e-learning oraz innych produktów multimedialnych dla grupy GE Capital/Banku BPH.
2009-10-05   Nowy produkt: baza wiedzy

Rozwijamy ofertę rozwiązań do zarządzania wiedzą opartych na e-learningu. Nasz kolejny produkt z tej dziedziny - baza wiedzy - to wyszukiwarka kontekstowa powiązana z bogato zaindeksowaną treścią e-learning i zasobami. Wykorzystujemy potężne możliwości standardów SCORM oraz IMS.

Firmy zainteresowane demonstracją bazy wiedzy zapraszamy do kontaktu z działem relacji z klientami zarzadzanie-wiedza(at)estakada.pl.
2009-09-21   E-learning dla AEGON

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy i ekspresowej realizacji produktowego szkolenia e-learning dla AEGON Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A.
2009-08-10   Najlepsze praktyki eL

Projekt Columbus Portal uzyskał pozytywną ocenę (successful completion) Komisji Europejskiej, a tym samym stał się najlepszą praktyką, polecaną w innych projektach e-learning. Projekt miał na celu rynkową weryfikację e-learningowego marketplace, w którym dostawcy treści mogliby oferować na rynku swoje kursy. W trzech krajach (Niemcy, Polska, Wielka Brytania) 750 uczestników wzięło udział w starannie przygotowanym pilotażu usługi. Badania ankietowe przeprowadzone na uczestnikach oraz doświadczenia z tego projektu są wartościowymi lekcjami na przyszłość.
2009-07-02   Gwiezdne szkolenia

Wykonaliśmy unikalną na polskim rynku szkoleniowym strategiczną grę on-line dla uczestników Akademii PARP, pozwalającą na symulację realnych decyzji biznesowych w kontrolowanym środowisku wirtualnego rynku.

W angażującej, interaktywnej i multimedialnej formule, gra pozwala na udział zarówno zespołów grupowych jak i indywidualnych. W ramach rozgrywki uczestnicy reprezentują wirtualne przedsiębiorstwa, samodzielnie inwestujące, zatrudniające pracowników, starające się o uzyskanie jak największego udziału w rynku i osiągnięcie jak najlepszych wyników finansowych.

Gra jest zrealizowana całkowicie on-line, z opcjonalnym wsparciem (mentoring, warsztat stacjonarny). Komunikacja między uczestnikami i najważniejsze mechanizmy gry (wirtualna sprzedaż) odbywa się z wykorzystaniem protokołu czata. Silnik gry oparty jest na frameworku django/python. Na uwagę zasługuje także starannie dopracowana sceneria lotu kosmicznego umiejscowiona na pokładzie statku hiperprzestrzennego. Wszystkie szczegóły zostały oddane z dbałością o spójność "wirtualnego świata", a także odniesienia do popularnych filmów science fiction takich jak Matrix, Star-trek, Gwiezdne wojny czy literatury Stanisława Lema.

Pierwsza edycja gry dla uczestników rozpoczyna się pod koniec lipca 2009.
2009-06-30   Wortal dla Banku BGŻ

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy ramowej i realizacji pierwszego projektu szkoleń e-learning dla pracowników Banku BGŻ. Szkolenia e-learning wraz z mentoringiem są przeprowadzane przez specjalnie uruchomiony wortal pod adresem www.bgz.wortalszkoleniowy.pl
2009-05-04   Wortal BHP dla KBC Polska

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy na realizację okresowych szkoleń BHP dla pracowników Kredyt Banku, TUiR Warta oraz TUnŻ Warta. Szkolenia dla kadry kierowniczej i administracyjno-biurowej wraz z mentoringiem będą przeprowadzane przez specjalnie uruchomiony wortal pod adresem www.kbcpolska.okresoweBHP.pl
2009-04-02   Wystąpienie nt wortalu GIIF

Wystąpienie Estakada.pl na międzynarodowej konferencji rządowej nt. przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu w Zakopanem. Uczestnikami konferencji byli m.in. przedstawiciele Ministerstwa Finansów RP i Ukrainy, Rady Europy, Departamentu Sprawiedliwości rządu USA. Tematem naszego wystąpienia był uruchomiony 31 marca 2009 wortal ze szkoleniem e-learning na temat przeciwdziałania praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu dla Generalnego Inspektora Informacji Finansowej na zlecenie Ministerstwa Finansów. Wortal jest dostępny pod adresem www.giif.wortalszkoleniowy.pl
2009-03-31   E-learning dla CU Polska

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy ramowej i zrealizowaniu pierwszego projektu na realizację szkoleń e-learning z Commercial Union Polska.
2009-02-02   Wortale szkoleniowe

Opracowaliśmy rozbudowany system portalowy do świadczenia zintegrowanych usług e-learning w formie wortalu szkoleniowego - standardowo w domenie WortalSzkoleniowy.pl. Usługa łączy przygotowanie szkoleń e-learning, zapewnienie platformy e-learning na naszym sprzęcie i łączach internetowych (jest to tzw. model ASP - dostarczania usługi aplikacyjnej) oraz mentoringu, odpowiedzialnego za przeprowadzenie szkoleń dla wskazanej grupy uczestników.

Dzięki temu Twoja firma nie musi już inwestować w sprzęt, łącza, platformę e-learning, helpdeskowanie i administrowanie e-learningiem, aby korzystać z wszystkich możliwości szkoleń on-line!

Korporacje i firmy składające wnioski do EFS zapraszamy do kontaktu z działem relacji z klientami wortalszkoleniowy(at)estakada.pl.
2009-01-10   Akademia PARP: 60 000 os.

Na poczatku stycznia 2009 liczba zarejestrowanych uczestników projektu Akademia PARP przekroczyła 60 tysięcy osób. Ogromne zainteresowanie odnotowujemy ze strony uczestników planujących działalność gospodarczą, na których projekt otworzył się w grudniu ubiegłego roku.
2008-12-18   Dla Wrót Małopolski

Wykonaliśmy kurs e-learning "Pierwsza pomoc przedmedyczna" dla portalu Wrota Małopolski na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Kurs jest dostępny na stronie portalu. Prace obejmujące pozyskanie materiału źródłowego, produkcję i uruchomienie na platformie opensource Moodle zamknęły się w rekordowym czasie niespełna dwóch tygodni!
2008-11-19   Dla Ministerstwa Finansów

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy z Ministerstwem Finansów na wykonanie i 3-letnie udostępnianie (hosting) i administrację kursem e-learning "Przeciwdziałanie praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu". Kurs jest przeznaczony między innymi dla instytucji finansowych oraz grup wskazanych ustawowo. Kurs zostanie wykonany w 2008 roku, natomiast jego udostępnianie rozpocznie się w 2009 roku.
2008-10-07   Wsparcie dla Opery

W odpowiedzi na rosnący udział Opery w rynku przeglądarek, przeprowadziliśmy prace rozwojowe i testowe, dzięki którym wszystkie zaawansowane możliwości naszych kursów i szkoleń e-learning są obecnie dostępne także dla użytkowników tej przeglądarki.
2008-09-26   Pilotaż Columbusa

Na początku października 2008 rozpoczynamy rekrutację do pilotażowego udziału uczestników w projekcie Columbus-Portal. Jest to projekt europejskiego e-learningowego marketplace (rynku szkoleń e-learning), realizowany na podstawie kontraktu z Komisją Europejską. Projekt wykonuje konsorcjum czterech firm z Niemiec, Polski i Wielkiej Brytanii oraz dwóch uczelni niemieckich. Estakada reprezentująca stronę polską odpowiada za obecnie realizowane prace pilotażowe.

Pilotaż odbywać się będzie w październiku i listopadzie 2008 jednocześnie w Niemczech, w Polsce i w Wielkiej Brytanii. W ramach udziału uczestnik przejdzie bezpłatnie wybrane przez siebie szkolenie e-learning oferowane przez portal Columbus i wypełni formularze ewaluacyjne, odpowiadając między innymi na pytania nt. jakości szkoleń, portalu, oczekiwanego procesu zakupu itp.

Wszystkie polskojęzyczne osoby zainteresowane udziałem w tym wyjątkowym projekcie e-learning zapraszamy do kontaktu z działem mentoringu - panią Martą Wiśniewską nr 22 5816 339 columbus(at)estakada.pl.
2008-08-22   Program e-szkoleń dla AB

Z dumą informujemy o zrealizowaniu w rekordowych terminach rozległego programu dedykowanych, multimedialnych, interaktywnych szkoleń e-learning dla pracowników nowopowstającego Alior Bank.

Program e-szkoleń aplikacyjnych z systemu CRM oraz e-szkoleń produktowych wykonanych w okresie lipiec-sierpień 2008 przekracza 100 godzin sitting time.

Alior Bank wybrał Estakada.pl jako wykonawcę szkoleń e-learning, większość szkoleń Banku realizowana jest w tej nowoczesnej formule.

Łączna wartość zamówień realizowanych w okresie lipiec-wrzesień 2008 przekracza 1 mln PLN.
2008-07-09   Akademia PARP 2008

Dzięki ogromnemu zainteresowaniu uczestników oraz środkom z programu operacyjnego Kapitał Ludzki projekt Akademia PARP został ponownie przedłużony. Od listopada 2006 roku czyli od uruchomienia portalu akademiaparp.gov.pl do czerwca 2008 ten unikalny na skalę światową i największy polski projekt e-learning zgromadził blisko 45 tysięcy uczestników z sektora mikro- małych i średnich przedsiębiorstw (MMŚP). Za największe sukcesy projektu, oprócz zrealizowania ambitnych założeń, uważamy:
  • rozpoznawalność marki Akademia PARP jako portalu edukacyjnego dla MMŚP ze szkoleniami internetowymi o tematyce biznesowej,
  • zaangażowanie znaczącej części podmiotów MMŚP działających w Polsce, pokrywającej się z odsetkiem małych i średnich przedsiębiorców zainteresowanych szkoleniami prowadzonymi metodami e-learning oraz
  • niezwykle wysoki współczynnik ukańczalności (procent uczestników kończących szkolenie z pozytywnym wynikiem) na poziomie 30%.
W ramach przedłużenia Akademia PARP obejmie kilka znaczących zmian w tym opracowanie nowego szkolenia e-learning z zakładania własnej firmy.

Akademia PARP to sztandarowe przedsięwzięcie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości z dziedziny e-learningu. Przedłużenie Akademii PARP jest pierwszym projektem własnym PARP realizowanym z wykorzystaniem środków programu operacyjnego Kapitał Ludzki.
2008-06-20   Partnerstwo z Adobe

Zostaliśmy partnerem w programie Adobe Solution Partnership Program! Nasz udział w tym międzynarodowym programie firmy Adobe, w charakterze Adobe Solution Partner (Silver Level), pozwoli nam być jeszcze bliżej wiodących i dynamicznie rozwijających się technologii webowych, kluczowych dla rynku e-learning.
2008-05-30   E-learning w Alior Bank

Mamy zaszczyt poinformować o podpisaniu umowy ramowej z Alior Bankiem. Alior Bank, nowy polski bank rozpoczynający działalność w 2008 roku i największa inwestycja w polskim sektorze bankowym w ostatnim czasie - wybrał Estakada.pl jako jedynego dostawcę szkoleń e-learning oraz usług wdrożeniowych w zakresie platformy e-learning.
2008-04-21   Akademia PARP: 35 000 os.

Na poczatku kwietnia 2008 liczba zarejestrowanych uczestników projektu Akademia PARP z polskich mikro, małych i średnich firm przekroczyła 35 tysięcy osób. Osiągamy przy tym 30% ukańczalność szkoleń (z pozytywnym zaliczeniem szkolenia) - jest to niespotykany wynik w otwartych projektach e-learning.
2008-03-01   E-learning dla Polbanku

Mamy przyjemność poinformować o podpisaniu umowy ramowej z EFG Eurobank Ergasias S.A. na realizację kursów e-learning dla pracowników Polbank EFG.
2008-02-01   Wiki w ofercie Estakady

Oferta Estakada.pl wzbogaciła się o atrakcyjną funkcjonalność prac grupowych opartą na koncepcji wiki (wspólnie edytowanej strony internetowej). Daje to możliwość zespołowego, zdalnego tworzenia własnych prac przez uczestników szkoleń oraz - opcjonalnie - włączenia tutora, trenera bądź konsultanta w proces tworzenia pracy.

Dzięki funkcjonalności zdalni uczestnicy szkoleń e-learningowych mogą zespołowo tworzyć prace grupowe, komunikować się, głosować na tytuł czy nazwę grupy. Redakcja treści pracy grupowej nie wymaga znajomości HTML, a przyjazny interfejs jest intuicyjny dla osób korzystających z popularnego oprogramowania biurowego.

Ocena postępów w tworzeniu pracy odbywa się ilościowo - automatycznie, na podstawie ilości słów oraz jakościowo przez tutora weryfikującego temat, strukturę i kompletność pracy.

Funkcjonalność została wdrożona w prowadzonym przez nas projekcie Akademii PARP. Firmy zainteresowane wdrożeniem tego wartościowego narzędzia wsparcia szkoleń tradycyjnych, e-learningowych i łączonych (blended learning), a także systemów zarządzania wiedzą - zapraszamy do kontaktu.
2008-01-23   Projekt Columbus

Niemiecko-brytyjsko-polskie konsorcjum sześciu firm i uniwersytetów, w tym ze strony polskiej Estakada.pl, podpisało kontrakt z Unią Europejską reprezentowaną przez Komisję Europejską na realizację projektu Columbus. Projekt realizowany jest w ramach programu ETEN, służącemu budowie społeczeństwa informacyjnego w krajach wspólnoty europejskiej.

Celem projektu Columbus jest weryfikacja rynkowa usługi e-learningowego marketplace, na którym obok profesjonalnych szkoleń e-learning stworzona będzie możliwość tworzenia, publikowania i odpłatnego oferowania własnych szkoleń internetowych on-line przez indywidualne osoby - hobbystów. Projekt koordynuje niemiecko-brytyjska grupa firm e-learningowych ILT, notowana na giełdzie w Londynie. Marketplace będzie obsługiwany przez niemiecką platformę opensource ILIAS. Estakada.pl odpowiada m.in. za dostarczenie profesjonalnych szkoleń e-learning i koordynuje największą część zakresu projektu związaną z przeprowadzeniem pilotażowych uruchomień.

Wartość kontraktu przekracza 2,4 mln EUR. Prace zostaną wykonane w terminie 18 miesięcy.

Informacja dla prasy
2007-12-28   Akademia przedłużona!

W związku z ogromnym zainteresowaniem uczestników realizacja projektu Akademii PARP została przedłużona do końca czerwca 2008 roku. Na koniec roku 2007 liczba uczestników Akademii przekracza 22 tysiące. Projekt ten jest unikalną w skali światowej inicjatywą bezpłatnych szkoleń internetowych dla przedsiębiorców i pracowników firm z sektora mikro- małych i średnich przedsiębiorstw. Na potrzeby projektu zostało opracowanych 10 dedykowanych dla MSP szkoleń z zakresu zarządzania, udostępnianych przez portal www.akademiaparp.gov.pl, wpierane infolinią 0801 z opiekunami i tutorami.Została też przeprowadzona szeroka kampania promocyjna obejmująca akcje PR, warsztaty regionalne w 32 miastach oraz program lojalnościowy. Zrealizowana też została część projektu skierowana do firm i instytucji szkoleniowych, polegająca na przeprowadzeniu szkoleń stacjonarnych z zakresu tworzenia i administrowania kursami on-line.
2007-11-27   Konferencja Gry decyzyjne

Braliśmy aktywny udział w międzynarodowej konferencji "Decision Games in Business Education" (Gry decyzyjne w edukacji biznesowej), zorganizowanej przez Wyższą Szkołę Biznesu - National-Louis University 27 listopada 2007 w Nowym Sączu. Temat naszego wystąpienia to "Decision games in a real and a virtual world" (Gry decyzyjne w świecie rzeczywistym i wirtualnym). Tutaj znajdziesz pełną treść artykułu (PDF, tylko po angielsku).
2007-10-30   Przeprowadzamy się!

W związku z dynamicznym rozwojem firmy zmieniamy siedzibę. Od 16 listopada 2007 siedziba firmy mieścić się będzie w Warszawie przy ul. Grzybowskiej 80/82 (biurowiec Kolmex, V piętro). Numer telefonu firmy zmienia się na 022 5816 300, faks 022 5816 301.

Dzięki połączeniu dotychczasowych dwóch biur i znacznie większej powierzchni biurowej, w nowym, wygodniejszym biurze będziemy tworzyć jeszcze doskonalsze kursy i usługi e-learning dla naszych klientów.
2007-09-19   Nowe kursy w bibliotece

W ostatnim kwartale 2007 roku wprowadzamy do naszej oferty trzy multimedialne i interaktywne kursy e-learning z zakresu zarządzania:
  • Zarządzanie czasem - trening indywidualnych technik organizatorskich,
  • Ocena okresowa - szkolenie dla kadry kierowniczej doskonalące umiejętność przygotowania i przeprowadzenia rozmowy oceniającej pracownika w ramach programu zarządzania przez cele,
  • Zarządzanie zmianą - szkolenie uświadamiające jak prowadzić zarządzanie zmianą oraz jak uniknąć typowych problemów.
Szkolenia są dostępne w otwartych licencjach. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i uzyskania oferty .
2007-08-31   Program lojalnościowy eL

Uruchomiliśmy pierwszy na świecie program lojalnościowy w otwartym projekcie e-learning. Uczestnicy szkoleń e-learning Akademii PARP w miarę zaliczania kolejnych części szkolenia uzyskują punkty, które po zaliczeniu całego szkolenia mogą wymienić na nagrody, takie jak t-shirty, kubki, czapeczki etc. Celem programu jest zwiększenie rozpoznawalności projektu Akademii PARP.

Dla obsługi programu lojalnościowego stworzyliśmy funkcjonalność konta punktowego pozwalającą też na składanie zamówień i śledzenie ich realizacji.
2007-07-24   E-learning dla AXA

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu umowy i realizacji szkolenia e-learning z zakresu standardów postępowania i norm etycznych obowiązujących w grupie AXA.
2007-06-01   Nowi PMP w Estakada.pl

Kolejnych dwoje pracowników Estakada.pl uzyskało najbardziej rozpoznawany na świecie tytuł zawodowego kierownika projektów PMP przyznawany przez największe stowarzyszenie zawodowych project managerów: Project Management Institute (PMI) zrzeszający około 250 tys. członków. Serdecznie gratulujemy!
2007-05-30   Produktowy eL dla TP

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu znaczących umów z Telekomunikacją Polską SA na tworzenie i aktualizację produktowych szkoleń e-learning. Wartość umów wynosi 1,2 mln zł.
2007-04-14   Callcenter e-learning

Estakada.pl jako pierwsza w Polsce wprowadza do swojej oferty usługę profesjonalnego mentoringu szkoleń e-learning. Nasi opiekunowie uczestnika to starannie wyszkoleni fachowcy, znający liczne możliwości e-learningu, biegli w organizacji i administrowaniu e-szkoleniami oraz w motywowaniu uczestników z wykorzystaniem telefonu i e-maila. Opiekunie, wspomagani w pełni cyfrowym call center, obsługują infolinię 0-801 444 MSP (0-801 444 677) Akademii PARP przez 6 dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, od 8-mej do 20-tej.
2007-03-11   Narzędzia wsparcia FMS

Wprowadziliśmy do naszej oferty narzędzia wsparcia e-learning oparte na Adobe Flash Media Server. Za pomocą standardowej przeglądarki z wtyczką Flash użytkownik szkoleń on-line może uczestniczyć w takich synchronicznych interaktywnościach jak moderowane czaty, wideoczaty czy rysować po wspólnej powierzchni (whiteboard). Narzędzia mogą być wdrożone na sprzęcie Klienta lub zrealizowane w hostingu.
2007-02-15   Drukowanie certyfikatów

Wprowadziliśmy na rynek nowe rozwiązanie e-learning - drukowanie certyfikatów. Uczestnik po zaliczeniu szkolenia lub fragmentu szkolenia e-learning ma możliwość samodzielnego wygenerowania i wydrukowania certyfikatu, zaświadczającego o ukończeniu kursu. Certyfikat jest niezależny od producenta platformy, wymaga jedynie obsługi standardu SCORM. Certyfikaty są proste w obsłudze i bardzo bezpieczne (trudne do podrobienia, nieautoryzowanego wydrukowania). Wdrożenie funkcjonalności może być błyskawiczne - oparte wyłącznie o standard SCORM jak i zintegrowane z zewnętrznymi systemami bazodanowymi, ze scentralizowanym zarządzaniem przez administratora/dział kadr etc.
2007-01-30   2 tys. uczestników Akademii

Już 2000 uczestników z sektora MMŚP (mikro- małych i średnich przedsiębiorstw) wzięło udział w opracowanych przez Estakada.pl szkoleniach e-learning Akademii PARP. Najpopularniejsze są moduły szkolenia e-learning nt. rozwijania swojej firmy. Przeciętny uczestnik Akademii PARP to młody mężczyzna z wyższym wykształceniem, pochodzący z miasta. Zapoznaj się z pełną treścią wiadomości (PDF).
2006-12-07   Szkolenie dla BPH

Realizujemy adaptacyjne szkolenie e-learning dla Banku BPH. Szkolenie będzie służyć zapoznawaniu pracowników, w tym nowozatrudnionych, z procedurami i zasadami Compliance obowiązującymi w Banku BPH. Jak wszystkie kursy e-learning estakada.pl także to szkolenie będzie uczyć w atrakcyjnej formie i wykorzystywać najlepsze praktyki efektywnego nauczania metodą e-learning. Szkolenie zostanie osadzone na platformie SAP LSO.
2006-11-20   Otwarcie Akademii PARP

20 listopada 2006 nastąpiło oficjalne otwarcie Akademii PARP, które zainaugurował uroczysty warsztat w Warszawie. Ruszył portal akademiaparp.gov.pl wraz z dwoma pierwszymi szkoleniami e-learning "Jak rozwijać swoją firmę? Systemy zarządzania dla MMŚP" oraz "Windykacja należności pieniężnych i zarządzanie płynnością MMŚP", została także uruchomiona infolinia z opiekunami, działająca pod numerem 0-801 444 MSP (0-801 444 677), czynna od 8-mej do 20-tej, od poniedziałku do soboty. Wszystko wyłącznie dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw!
2006-10-15   Międzynarodowo dla ING

Z przyjemnością informujemy, że estakada realizuje międzynarodowy projekt szkolenia e-learning dla grupy ING, prowadzonego przez ING Bank Śląski. Szkolenie z zakresu zarządzania jakością i metody Lean Six Sigma będzie zrealizowane w języku polskim i angielskim. Estakada, oprócz produkcji multimedialnego, interaktywnego szkolenia e-learning, współtworzy treść merytoryczną do tego szkolenia.
2006-09-05   Wielojęzyczna treść

Opracowaliśmy metodę przełączania wielojęzycznej treści. Dzięki tak przygotowanemu szkoleniu e-learning uczestnik może zmieniać język w trakcie trwania lekcji szkolenia e-learning. Wspomaga to naukę fachowego słownictwa i umożliwia tworzenie nowej klasy szkoleń e-learning w międzynarodowych projektach.
2006-08-18   Umowa z PARP

Jesteśmy zaszczyceni poinformować o podpisaniu umowy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości na realizację projektu Akademia PARP. W ramach tego największego polskiego projektu e-learning, za pomocą e-learningu zostanie przeszkolonych z zakresu zarządzania około 35 tysięcy uczestników - przedsiębiorców i pracowników firm z sektora MMŚP (mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw). W ramach projektu powstanie między innymi portal edukacyjny wraz z infolinią opiekunów i tutorami obsługującymi dziesięć dużych szkoleń internetowych, zostaną też przeprowadzone warsztaty regionalne w każdym województwie.

Wartość projektu to 14,2 mln zł. Projekt będzie realizowany przez konsorcjum Estakada.pl-Betacom, w którym Estakada jest liderem. Partner konsorcjum, firma Betacom SA jest integratorem informatycznym notowanym na warszawskiej GPW, wyłącznym dystrybutorem na rynku polskim platformy e-learning Saba. Saba, wiodąca technologia LMS/LCMS na świecie, będzie platformą obsługującą projekt Akademii PARP.
2006-07-25   Badania nt. e-learningu

Nasz pracownik, Ania Leszczyńska, napisała pod skrzydłami Estakady swoją pracę magisterską na SGH. Tytuł pracy "E-learning w rozwoju kompetencji pracowniczych w przedsiębiorstwie". W ramach pracy Ania przeprowadziła badania nt. e-learningu w dużych polskich firmach. Tutaj (pdf 350 kB) możesz zapoznać się z rozdziałem pracy poświęconym wynikom tych badań.
2006-06-02   Konsorcjum do eTEN

Z przyjemnością informujemy, że estakada.pl reprezentuje nasz kraj w międzynarodowym konsorcjum koordynowanym przez Bertelsmann AG. Celem konsorcjum jest realizacja dużego, otwartego projektu e-learning w ramach europejskiego programu eTEN. Więcej o programie eTEN tutaj.
2006-05-12   3D w naszych kursach

Szkolenia e-learning estakady możesz rozpoznasz na pierwszy rzut oka dzięki animacjom modeli 3D. Nasi wirtualni aktorzy odegrają dowolną scenkę. Technika animacji 3D stosowana i rozwijana przez nas od ponad roku jest już standardem w naszych kursach.
2006-04-25   Rozwój kompetencji dla TP

Realizujemy rozbudowane szkolenia e-learning z zakresu kompleksowej oceny i rozwoju kompetencji pracowników Telekomunikacji Polskiej. Szkolenia obejmują także elementy systemu zarządzania przez cele.
2006-03-10   Szukamy pracowników

W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy, szukamy metodyków i grafików komputerowych. Jeśli jesteś uśmiechniętym zapaleńcem (lub znasz takich) i chcesz pracować z innymi zapaleńcami w estakada.pl, zapraszamy do działu praca, gdzie znajdują się bliższe informacje o naszym naborze w marcu 2006.
2006-02-28   Bezpieczeństwo IT dla TP

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu kontraktu na realizację szkolenia e-learning z zakresu bezpieczeństwa IT dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Szkolenie jest realizowane we współpracy z departamentem bezpieczeństwa TP.
2006-01-30   AI w naszych kursach

Szkolenia e-learning estakady pozwalają na zaawansowane analizowanie tekstu wpisywanego przez użytkowników. Wzorce konstruowane w oparciu o tzw. wyrażenia regularne dają możliwość "inteligentnego" analizowania różnych wariantów wypowiedzi użytkownika.
2005-12-01   E-learning dla Kredyt Bank

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu kontraktu na realizację adaptacyjnego szkolenia e-learning dla Kredyt Bank S.A. Szkolenie dotyczące różnych zagadnień, w tym procedur i organizacji Banku, będzie służyć dla szybkiego i efektywnego wdrażania do pracy nowozatrudnionych pracowników.
2005-11-07   Centrum testowe

Uruchomiliśmy centrum testowe pozwalające na emulację różnych rzeczywistych warunków sieci WAN. Nasze szkolenia e-learning będą teraz testowane i dostosowywane do różnych sytuacji spotykających użytkowników Internetu takich jak np. zmienne pasmo.
2005-10-20   Produktowe szkolenia e-learning dla TP

Z przyjemnością informujemy o podpisaniu długoterminowej umowy ramowej na realizację produktowych szkoleń e-learning dla Telekomunikacji Polskiej S.A. Szkolenia będą przeznaczone dla pracowników departamentów sprzedażowych TP.
2005-09-02   Interaktywności memo

Nasze szkolenia e-learning pozwalają użytkownikowi formułować i rozwijać wypowiedzi napisane własnymi słowami. Nowa interaktywność "memo" zwiększa nasze możliwości kształtowania umiejętności miękkich.
2005-08-12   Umowa z NBP

Podpisaliśmy umowę z Narodowym Bankiem Polskim na wykonanie kursów e-learning, prezentacji oraz gier decyzyjnych dla Portalu Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl. Wartość prac blisko 1 mln PLN. Informacja dla prasy
2005-07-28   Współpraca z SAP Polska

W lipcu br podpisaliśmy list intencyjny o współpracy z SAP Polska S.A. Nasze kursy e-learning współpracują z platformą e-learningową SAP Learning Solution oferowaną przez SAP.
2005-06-24   E-learning w Warta SA

Realizujemy szkolenie e-learning z testami egzaminacyjnymi z zakresu bezpieczeństwa danych dla TUiR Warta SA.
2005-05-31   Kurs dla RCB S.A.

Wykonaliśmy kurs e-learning z zakresu Compliance ze studiami przypadków dla Raiffeisen Bank Polska S.A. Kurs został uruchomiony na platformie Oracle iLearning.
2005-04-14   Kurs: Project Management

Opracowaliśmy kurs e-learning z zakresu zarządzania projektami zgodny z metodyką PMI (Project Management Institute). W kilkudziesięciu zajmujących studiach przypadków uczestnik poznaje typowe błędy zarządzania projektem z dowolnej branży. Kurs jest dostępny w licencjach otwartych.
2005-03-28   Nowa generacja kursów

Opracowaliśmy kilkanaście nowych, unikalnych możliwości w naszych kursach, wśród nich interaktywny asystent dydaktyczny, panoramiczne ilustracje i splash screens (szybki podgląd animacji w trakcie jej ładowania).
2005-02-15   Nowy kurs dla ODRów

Zrealizowaliśmy z sukcesem kurs z prowadzenia gospodarstw ekologicznych dla ośrodków doradztwa rolniczego koordynowanych przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.
2005-01-05   Kursy dla NBPortal.pl

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że w latach 2003-2004 na zlecenie Comarch S.A. zrealizowaliśmy z sukcesem siedem kursów e-learning dla Portalu Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl. Są to kursy "Ekonomia wokół nas", "EURO coraz bliżej", "Kredyty i Ty", "Analiza finansowa firmy", "Historia monetarna Polski", "Grosz do grosza czyli jak inwestować" oraz "Bankowość".
2004-12-02   Wdrożenie ARiMR

Zakończyliśmy z sukcesem projekt dla ARiMR (Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa). W ramach prac wykonaliśmy autorskie kursy z obsługi systemu IACS z emulacją pracy w rzeczywistym interfejsie systemu, testy egzaminacyjne, prace instalacyjno-wdrożeniowe i szkolenie administratorów.
2004-11-30   Przeprowadziliśmy się!

Z przyjemnością informujemy, że zmieniliśmy siedzibę. Nowe biuro mieści się nadal w centrum Warszawy - teraz przy ul. Prostej 69, w biurowcu Prosta 69 Business Centre. W nowym, wygodniejszym biurze będziemy tworzyć jeszcze lepsze kursy.
2004-09-10   Rekordowe wdrożenie

W rekordowym tempie wykonaliśmy duży projekt e-learningowy dla KCDRRiOW (ośrodki doradztwa rolniczego). Opracowaliśmy i uruchomiliśmy na platformie Lotus Learning Space 5 dwa kilkunastogodzinne kursy dotyczące standardów jakościowych w produkcji rolnej. Zrealizowaliśmy przy tym system lokalnych repozytoriów treści, oszczędzających łącza internetowe Klienta. Z kursów korzysta już ponad 800 pracowników KCDRRiOW z kilkunastu ośrodków w całej Polsce.
2004-08-21   Prezentacje multimedialne

Opracowaliśmy własny "engine" do prezentacji multimedialnych. Nasz produkt obsługuje streaming poszczególnych slajdów-animacji, wyświetlając przy tym ich czas trwania i ładowania. Nawigacja obsługuje zarówno zwykłe prezentacje "w przód-w tył" jak i zagnieżdżone menu.
2004-07-07   Wdrażamy ISO 9001:2000

Rozpoczęliśmy wdrożenie systemu zarządzania jakością zgodnego z międzynarodowymi normami ISO 9001:2000. Wdrożenie chcemy sfinalizować w pierwszej połowie 2005 roku. Liczymy, że system pozwoli jeszcze bardziej uporządkować nasze procesy (chociaż czasami nam się zdaje, że bardziej już nie można), a certyfikacja potwierdzi wysoką jakość naszej organizacji.
2004-06-30   Staże studentów POLJAP-u

Dwoje studentów PJWSTK w Warszawie w konkursie na najciekawsze szkolenie e-learningowe wygrało płatny staż w naszej firmie.
2004-05-19   Współpraca z Cisco

We współpracy z Cisco Systems przeprowadziliśmy testy kursów Estakady w środowisku sieciowym wykorzystującym technologię Cisco CDN (Content Delivery Networks). Jest to rozwiązanie optymalizujące zajętość łączy sieciowych poprzez system lokalnych, centralnie zarządzanych repozytoriów treści. Dzięki testom kursy Estakady będą wspierać wykorzystanie technologii CDN.
2004-04-14   Kursy z oprogramowania

Opracowaliśmy nowy komponent ćwiczeniowy - emulator interfejsu (EI). Dzięki temu możemy szybko realizować kursy produktowe z dowolnej aplikacji komputerowej, wykorzystując zrzuty z ekranów (statyczne bitmapy) oraz opisując zachowanie aktywnych formantów np. przycisków, menu, pól wyboru etc.
2004-03-22   Project management u nas

Szefowie Estakady są od dzisiaj dyplomowanymi kierownikami projektów. Wszyscy drżeliśmy o ich losy, ale egzaminy zdali śpiewająco. PMP® (Project Management Professional) to prestiżowy certyfikat przyznawany najwyższej klasy kierownikom projektów przez PMI® (Project Management Institute).
2004-02-01   Kursy dla ARiMR

Konsorcjum Estakada-Comarch wygrało przetarg na wykonanie aplikacji e-learningowej dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Kursy będą osadzone na platformie Oracle iLearning.
2004-01-05   Reklama w DATAGROUP

Zobacz naszą reklamę jaka ukazała w ostatnim numerze raportu specjalnego DATAGROUP "Standardy jakości szkoleń 2003"[1] [2] [3] [4]
2003-12-16   Kurs: Gry Negocjacyjne

Opracowaliśmy pasjonujący kurs e-learningowy GRY NEGOCJACYJNE dla Polkomtel S.A. z naszym nowym enginem gier decyzyjnych. Kurs został wdrożony na zasadach licencji niewyłącznej, zainteresowane kursem firmy zapraszamy do kontaktu.
2003-11-15   Engine gier decyzyjnych.

Engine gier decyzyjnych gotowy! Dzięki rozwiązaniu "macierzy decyzyjnej" jesteśmy w stanie projektować gry o wykładniczej złożoności scenariusza przy liniowych kosztach produkcji. Jednocześnie metodyk w pełni panuje nad polem i przebiegiem gry, w czym pomaga mu zestaw narzędzi.
2003-10-16   Współpraca YDP

Dzięki współpracy z firmą Young Digital Poland nasze kursy są dostosowane także do oferowanej przez tę firmę platformy e-learningowej LEO. Kursy estakady wspierają tracking w standardach SCORM i AICC (AICC dwukierunkowy).
2003-09-21   Moduł motywacyjny.

Moduł motywacyjny gotowy! Bieżąca statystyka lekcji, adaptacyjna ścieżka kursu to niektóre możliwości tego rozwiązania. Użytkownik może w każdej chwili zobaczyć swoje wyniki w interfejsie kursu - nie musi w tym celu zaglądać do raportów platformy e-learningowej. Jednocześnie kurs pomaga zaliczyć lekcję pod warunkiem przejścia nowej ścieżki i poprawienia wyników. Przykład działania kursu znajdziesz tutaj, klikając na ikonkę sówki.
2003-08-30   Nowe kursy edukacyjne

Ukończyliśmy nasz największy jak dotąd projekt! 160 godzin treści, 50 osób nie licząc ekipy filmowej i ekspertów zewnętrznych. Nakręciliśmy 45 minut scenek aktorskich. Efektem są cztery zajmujące kursy edukacyjne.

        


(c) 2003-2014 estakada.pl | in english .