Ważne: strona wykorzystuje pliki cookie. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza Twoją zgodę na ich użycie.
instytut edukacji interaktywnej - estakada.pl  
czym jest eLearning    dlaczego warto nas poznać    kursy e-learningowe
estakada.pl


        
krótko o e-learningu

E-learning to inaczej uczenie z wykorzystaniem technologii internetowych, głównie przez przeglądarkę www. Szkolenia e-learningowe są znacznie efektywniejsze od kursów tradycyjnych. Dlaczego? Przynajmniej z dwóch powodów.

Po pierwsze: powtarzalny (wysoki) standard nauczania, większa dostępność dla pracowników i łatwość zarządzania kursami, planowanie i śledzenie postępów uczestników. Tempo przekazywania wiedzy, umiejętności i kształtowania postaw jest znacznie większe niż w kursach tradycyjnych. Czas spędzony przy dobrym kursie e-learningowym przelicza się na odpowiedni kurs tradycyjny według wskaźnika 1:4.
Po drugie: duże oszczędności. Koszt szkolenia 1 uczestnika może być znacznie niższy niż w kursach tradycyjnych (ograniczone zaangażowanie trenera lub jego brak, radykalna redukcja kosztów organizacji, oderwania od pracy).

Jednak e-learning to inwestycja, która się zwróci jeśli szkolimy przynajmniej kilkuset uczestników. Dlaczego? Potrzebny jest zakup i wdrożenie platformy, kursy trzeba wyprodukować albo dostosować do potrzeb firmy, a to kosztuje wielokrotnie więcej niż pojedynczy tradycyjny kurs.

Rynek e-learningowy to content czyli kursy, platformy (LMS/LCMS - learning /content/ management systems) i narzędzia do tzw. authoringu czyli do tworzenia kursów.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz rady przy wyborze rozwiązań e-learningowych.

        


(c) 2003-2014 estakada.pl | in english .